Starší žáci jdou do čela...

24.10.2023

"Kdo dnes nepřišel může jen litovat, mezi mantinely sledujeme reklamu na florbal." napsal k zápasu Laďa Klvaňa, který během pondělní dohravky starších žáků s Uherským Brodem plnil funkci online reportéra, a nedá se, než s ním souhlasit.
Oba týmy vlétly do zápasu ve vysokém tempu, mohli jsme sledovat tvrdé střety u mantinelu, spoustu krásných technických akcí, herních kombinací i zákroků gólmanů na obou stranách.
V první třetině se vedení ujal soupeř, který měl na začátku malinko navrch, ještě během první třetiny se ale našim pilným včelkám podařilo zápas otočit a do druhého dějství se nastupovalo za stavu 3:1 pro domácí Včelín. V druhé třetině měl domácí tým navrch, ale podařilo se přidat pouze jeden gól, ke konci třetiny přišlo pár nedbalých chyb v obraně, které soupeř dokázal potrestat a rázem to bylo 4:4, k tomu ještě rozhodčí potrestal naši hru ve vlastním brankovišti trestným střílením a Brod se mohl ujmout vedení. Proti byl ale maskovaný muž v naší bráně, který svými tanečky ,,vycukal,, soupeře, který svůj nájezd zakončil pouze do brankové konstrukce. Do třetí fáze se tedy nastupovalo za vyrovnaného stavu, ale hned po úvodním vyhraném buly se k míčku dostal Tom Jurásek, který nečekanou pumelicí z vlastní poloviny zaskočil brankáře a poslal nás do vedení. Tento gól nabyl naše včelky novým impulsem, dokázali jsme přidat ještě 2 rychlé branky, na které už soupeř nenašel dostatečnou odpověď. Vyrovnaný zápas plný emocí skončil výhrou 8:5 (2x Holec, 2x Novák, 2x Jurásek L., Jurásek T., Kratochvíl) pro domácí.
Tato výhra nás poslala do čela ligové tabulky a momentálně první místo ve svých kategoriích obsazují včelínští mladší i starší žáci. Krásně se na to dívá, ale nesmíme zapomínat, že za sebou máme silný Vsetín, který má o 2 utkání méně a ještě neprohrál. I tak se ale naši starší žáci zatím pyšní pěti výhrami ze šesti utkání, což je parádní start do sezony. Navíc v tabulce produktivity hráčů celé soutěže máme na třetím místě Maxíka Nováka(18 bodů ),na čtvrtém Tobíka Holce (18) a na šestém Jirku Kratochvíla (12), kterým to letos krásně střílí a přidávají jeden bod za druhým.