Středisko volného času Včelín - Bystřice pod Hostýnem

Včelínské dobrodružství ve Švédsku

17.1.2023

 

Hned po Novém roce vyrazil náš včelínský florbalový tým mladších žáků do švédského Göteborgu, kde jsme se zúčastnili největšího mládežnického turnaje na světě. Po 20 hodinové cestě autobusem a trajekty jsme se konečně dostali na místo. Po příjezdu jsme se rozkoukali a v podvečer jsme odehráli i přátelský zápas s pražským týmem PANTHERS.

Hned další den už začínali ostré turnajové zápasy. Ve velmi vyrovnané skupině jsme se nakonec umístili na 3. místě, ke druhému místu a postupu do playoff A nám bohužel chyběl jediný vstřelený gól. Museli jsme tedy hrát playoff B s ostatními týmy, které se ve skupinách umístili na 3. – 5. místě. Po dramatických nájezdech jsme se zvládli dostat přes první kolo a následně jsme vypadli se švédským týmem KärraIBK, který později celé playoff B vyhrál.

Kompletní výsledky našich zápasů a tabulku můžete vidět níže nebo si na našem Instagramu prohlédnout příspěvky přímo ze Švédska po každém zápase.

Během turnaje jsme se zvládli i porozhlédnout po městě, nakoupit suvenýry nebo navštívit největší florbalovou halu a florbalový obchod.

Za turnaj patří našim klukům obrovský respekt a potlesk. Před odjezdem takové výsledky nikdo nečekal a kluci dokázali, že dokážou hrát vyrovnané zápasy s daleko většími oddíly i v kolébce florbalu. Turnaj nám všem přinesl spoustu krásných zážitků, nových zkušeností a všichni jsme si ho opravdu užili. Pokud bude možnost, rádi se zúčastníme i v příštím roce.

 

 

Sestava: Marek Končitík (G), Jiří Kratochvíl (C), Maxmilián Novák, Marek Kolařík, Prokop Smejkal, Antonín Vašina, Albert Vašina, Lukáš Krist, František Leikep, Tobiáš Holec, František Kubaník

 

Výsledky:

Bjärreds IBK 4:2 (Holec, Novák, Leikep, Vašina Alb.)

FagerhultHabo IB 1 3:5 (2x Holec, Novák)

Ottestad IL 3:4 (2x Holec, Novák)

IBF Alvstranden 2:0 (Novák, Holec)

IK Zenith 4:3pn (3x Novák, Kratochvíl)

Kärra IBK 1:6 (Novák)

 

Galerie na Rajče.net