Středisko volného času Včelín - Bystřice pod Hostýnem

FLORBALOVÁ LIGA - starší žáci

18.11.2021

V sobotu  13.11. vyjelo družstvo starších žáků do Hustopečí nad Bečvou, kde kluci odehráli další 3 utkání v rámci Zlínské ligy starších žáků. V lehce oslabeném týmu s nižším počtem hráčů, než jsme zvyklí, jsme se ve složení Matouš Krist (G), Matěj Kratochvíl (C), Jiří Kratochvíl, Jakub Kaluža, Tomáš Jurásek, Jiří Krajcar a David Otta utkali s Valašským Meziříčím, kde jsme museli dohánět třígólovou ztrátu z první třetiny, zápas nakonec skončil 5:5 a musely rozhodovat nájezdy, ve kterým náš gólman Maty Krist nepustil za záda ani jeden míček a slavili jsme výhru 6:5 po nájezdech (Kaluža, Kaluža, J. Kratochvíl, Kaluža, M. Kratochvíl, rozhodující nájezd M. Kratochvíl). V dalším zápase jsme se utkali s vedoucím týmem tabulky - Uherským Brodem, který nás hned ze startu zaskočil rychlými a přesnými střelami a po prvních 5 minutách jsme prohrávali 0:4, naši kluci se ale nevzdali a po první třetině převzali iniciativu zápasu, který nakonec po dechberoucím závěru skončil 6:5 pro Uherský Brod (Krajcar, Kaluža, J. Kratochvíl, Krajcar, M. Kratochvíl). V posledním zápase se Spartakem Hluk nám ubyl další hráč, který musel z turnaje odjet, kluci zvládli zápas odehrát i bez hráče na střídání a po remíze 3:3 (Krajcar, M. Kratochvíl, M. Kratochvíl) v základní hrací době dokázali i podruhé zvítězit po samostatných nájezdech, kdy Maty Krist znovu vynuloval střelce soupeře a rozhodující nájezd opět proměnil Matěj Kratochvíl. Na tomto turnaji starších žáků se bylo opravdu na co dívat, ve všech zápasech si diváci užívali spoustu zajímavých akcí, na které byla radost pohledět. Kluci ze Včelína dokázali, že dokážou vybojovat výhry i v menším počtu a potrápit jakéhokoliv soupeře.